Tarihçe

GAİLE Makine Ltd.Şti. nin  temeli Abdulkadir SEVİM tarafından küçük bir atölyede kadayıf imalatı yapılarak başlamıştır.Şu anda firmamız Malatya 2. Organize sanayi bölgesinde 17.200 metre kara açık alan üzerine kurulmuştur. GAİLE Makine sürekli büyüyen ve genişleyen dinamik bir yapıya sahiptir. Makine imalatı ve yazılım geliştirme teknolojileri üzerine yatırım yaparak büyümeyi hedeflemiştir.

1986 Yılı: 
GAİLE Makine kurucusu Abdulkadir SEVİM işe kadayıf tatlısı imalatı ile başlamıştır. Küçük bir imalathanede kadayıf üreterek işin inceliklerini detaylı şekilde öğrenmiştir.Kadayıf üretmenin makineleşme olmadan imkansız olduğu kanaatine varmıştır. Sektörün devamı için sanayileşmenin ve standartlaşmanın çok geç kalınmadan yapılması gerektiğini anlamış ve çalışmalara başlamıştır.

1991 Yılı:
Bu tarihte Sanayi bölgesinde 100 metre kare atölye ile kadayıf makinesi tasarımı ve AR-GE çalışmalarına başlamıştır. İlk çalışma nihayetinde 1994 yılı içerisinde dünyada ilk Mini Tam Otomatik Kadayıf Makinesi imalatı bitirilmiştir. Test ve analiz çalışmaları 1996 yılında tamamlanmış ve piyasaya verilmiştir.

 2004 Yılı:
GAİLE Makine Malatya’da kurulu 2. Organize sanayi bölgesinde 17.200 metre kare arsa alarak fabrika yapmaya başlamıştır. 2006 yılında fabrikanın bir bölümü tamamlanarak çalışmalar başlamıştır.

2009 Yılı:
GAİLE Makine yüksek üretim kapasitesi tecrübeli kadrosu ile yüzlerce kadayıf makinesi üreterek sektörde tek başına lider olmuştur. Türkiye’nin hemen hemen her iline ve Dünyanın birçok ülkesine makine satmıştır. Firmamız kadayıf makinelerinde yeni bir çığır açmıştır.Kadayıf bütün dünyada beğenilen bir tatlı olacaktır.

2016 Yılı

GAİLE Makine üstün donanım ve sağlam alt yapısı ile çalışmalara devam etmiştir. Yapılan AR-GE çalışmaları sonrası kadayıf makinesini geliştirerek özgün ve kullanışlı makineler üretmiştir. Çalışmalar hız kesmeden ilerlemektedir.